Karayolu
Taşımacılığı

Yüklerin verimli, ekonomik, sağlam ve hızlı bir şekilde taşınmasına olanak yaratan ulaşım sistemine karayolu taşımacılığı adı verilir.

Bu taşıma sisteminde başlangıç ve varış konumları arasında aktarma gerektirmeyen bir fırsat sunduğu için pek çok kişi bu taşıma türünü tercih etmektedir. Diğer taşıma türlerine nazaran daha hızlıdır.

Bu taşıma türünün bir diğer özelliği de kısa mesafeli olan taşıma işlemlerinde diğer türlere göre daha ucuz olmasıdır.

Karayolu ile yapılan taşımacılığın birçok avantajı bulunmaktadır. Özellikle de kısa mesafelerde oldukça tercih edilen bir taşıma yöntem olarak karşımıza çıkmaktadır. Karayolunun bir diğer önemi de en ücra yerlere kadar uzanabilmesidir.

Bu durumda birçok kişinin bu yönteme başvurmasını sağlamaktadır.

d

Karayolu Taşımacılığının Avantajları Nelerdir?


Bu sistemin en dikkat çeken avantajı düşük tutarlı malzemelerin orta ve kısa mesafede hızlı ve esnek bir biçimde taşınmasına fırsat vermesidir. Karayolu taşımacılığı içi şu avantajı da sayabiliriz havayolu ve karayolu gibi bir bekleme süresi yoktur.

Yükleme işlemi tamamlandığında anında yola çıkılır. Terminale uğrama zorunluluğu yoktur. Kapıdan kapıya taşımacılık için en elverişli sistemdir. Coğrafi koşullar ve hava durumu koşulları el verdiği sürece ulaşım ağı sınırsızdır.

Sık sefer düzenlenebilir, araç bulma ve planlama işleri daha rahat çözülür. Kısa mesafelerde daha ekonomik ve verimlidir. Aracın varış ve çıkış zamanını karayolunda daha rahat bir biçimde ayarlanabilmektedir. Çok değişik ebatlardaki yükler karayolunda taşınabilir.

Bu nedenlerden ötürü yük taşımacılığında vazgeçilmezdir.

d

Karayolu Taşımacılığının Önemi Nedir?

Taşımacılık sektöründe en çok tercih edilen yöntemin karayolu taşımacılığı olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Karayolu taşımacılığında bir fabrika taşınabileceği gibi bir ev de taşınabilir. Ayrıca bu yöntem hem ekonomik açıdan hem de güvenirliği açısından pek çok yük taşıyacak kişi tarafından tercih edilebilmektedir. Bu taşıma yönteminde kapıdan kapıya şeklinde hizmet verebilmesi, kısa zamanda nakliye işlemini gerçekleştirebilmesi, sıkça tarifeli yükleme yapabilmesi, yükleme ve boşaltma işlemlerinin kolaylıkla halledilebilir olması tercih edilme nedenleri arasındadır. Çok yönlü ve esnek bir kullanıma açıktır. Karayolu taşımacılığında diğer başka bir yönteme başvurmadan kapıdan kapıya taşıma yapılabilmektedir.

Tüm servislerimiz
7/24 destek hattı

Sorularınız ve teklif almak için bizlerle iletişime geçiniz.

Ahenk, işbirliği ve güven ile

Armony Global; doğada ki ahenk, güven ve işbirliğinin iş hayatına uyarlanmış bir imgesidir!

Tüm destinasyonlara kolay erişim

f